منو

03
دوشنبه, آگوست
67 مطالب جدید

کارت بازرگانی فعالیت اقتصادی در منطقه آزاد ماکو صادر می شود

خبرهامعاون اقتصادی و سرمایه گذاری مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو با اشاره به سیاست جدید ارزی دولت برای انضباط ارزی در مناطق آزاد کشور گفت: بر این اساس، کارت بازرگانی فعالیت اقتصادی در منطقه آزاد ماکو صادر می شود
اکبر نوبخت روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این امر در حال حاضر به علت نبود سامانه رایانه ای صدور مجوز، به صورت فیزیکی انجام می گیرد ولی اقدامات لازم برای راه اندازی سامانه در حال انجام است.
وی ادامه داد: در صورت صدور کارت های بازرگانی در مناطق آزاد، بخش عمده مشکلات سرمایه گذاران و تولیدکنندگان رفع می شود.
وی بر لزوم ایجاد ثبات در فعالیت سرمایه گذاران، تولیدکنندگان و تجار تاکید کرد و گفت: امیدواریم تعامل و همدلی بین مسوولان کشوری، استانی و منطقه ای، رویکردهای حاکم، منجر به توسعه منطقه آزاد ماکو شود.
به گزارش ایرنا منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیائی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395، حدود 200 هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای 140 کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و 130 کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.