منو

18
یکشنبه, آوریل
امروز:
یکشنبه - ۲۹ فروردین - ۱۴۰۰
|
Apr 18 2021

وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به وزیر صمت مطرح کرد؛ جلوگیری از قطعه‌بندی مرغ در سطح اصناف

اقتصاد

وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی از هر گونه قطعه بندی در سطح اصناف (به ویژه در استان تهران) جلوگیری به عمل آید. همچنین واحدهای بسته بندی بزرگ (به ویژه در استان تهران) پایش و حجم تولید آنها به طور پیوسته رصد تا از سقف مصوب قرارگاه استانی تجاوز نکند.

به گزارش ثروت نیوز به نقل از ایسنا در متن نامه کاظم خاوازی خطاب به علیرضا رزم حسینی آمده است:

پیرو نامه شماره ۰۲۰/۶۷/م در تاریخ ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ به عنوان معاون اول محترم رئیس جمهوری و تصمیمات اتخاذ شده در اولین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور و بازدیدهای به عمل آمده در روز پنجشنبه در تاریخ ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ ضرورت دارد تا موارد زیر به سازمان‌های صمت استان و سایر واحدهای ذیربط تحت امر آن وزارتخانه ابلاغ گردد:

۱- حضور نمایندگان محترم وزارت صمت در کلیه کشتارگاه‌های کشور از ساعت شروع تا پایان فعالیت کشتارگاه‌ها الزامی بوده و متناسب با میزان مرغ آماده طبخ خروجی، نمایندگان محترم وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت متناسب با تصمیمات اتخاذ شده در قرارگاه استانی متناظر قرارگاه اصلی نسبت به ارسال مرغ به مقاصد مورد نظر اقدام نمایند. در استان های بزرگ، حمل مرغ به نقاط دور دست و در استان های مازندران، گیلان، گلستان، سمنان و قم حمل مرغ به استان تهران در اولویت می باشد.

نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت مستقر در کشتارگاه ها، موظف به رتبه‌بندی کشتارگاه‌ها از نظر میزان همکاری در راستای سیاست‌های ابلاغی قرارگاه بوده و می بایستی واحدهای متخلف را به قرارگاه معرفی نمایند.

۲- تا اطلاع ثانوی از هر گونه قطعه بندی در سطح اصناف (به ویژه در استان تهران) جلوگیری به عمل آید. همچنین واحدهای بسته بندی بزرگ (به ویژه در استان تهران) پایش و حجم تولید آنها به طور پیوسته رصد تا از سقف مصوب قرارگاه استانی تجاوز نکند. ضرورت دارد تا مراتب طی روز جاری و فردا به اصناف اطلاع رسانی و از شنبه با واحدهای متخلف برخوردهای لازم قانونی صورت گیرد. مزید استحضار سازمان دامپزشکی کشور نیز آمادگی دارد تا در کنار همکاران آن وزارتخانه با استفاده از اختیارات قانونی خود با متخلفین معرفی شده در قالب هشدارهای بهداشتی برخورد نماید.

بنا به بررسی های به عمل آمده در صبح روز جاری از سطح شهر، مرغ تحویلی اصناف به صورت گسترده به شکل قطعه بندی شده در اختیار مردم قرار می گیرد و از فروش مرغ کامل خودداری می شود.

۳- همکاران محترم سازمان حمایت مصرف کننده و تولید کننده با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی نسبت به رعایت دقیق قیمت‌های مصوب اقدامات لازم را مبذول نمایند.