منو

30
جمعه, اکتبر

واردکنندگان خودرو از شرایط روانی بازار سوءاستفاده می‌کنند

صنعت و خودرو

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: واردکنندگان خودرو از شرایط روانی بازار برای افزایش قیمت‌ها سوءاستفاده می‌کنند.

به گزارش ثروت نیوز، شهرام آزادی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: واردکنندگان خودرو در گذشته از نرخ ارز آزاد استفاده می‌کردند اما هم‌اکنون از دلار ۴۲۰۰ تومانی استفاده می‌کنند بنابراین نه تنها نباید افزایشی در قیمت خودروهای وارداتی داشته باشیم بلکه قیمت این محصولات باید کاهش یابد.

وی با بیان اینکه متاسفانه نظارتی بر عملکرد واردکنندگان خودرو وجود ندارد، خاطرنشان کرد: به همین دلیل همه چیز به خود واردکنندگان خودرو واگذار شده و آنها این محصولات را به هر قیمتی که بخواهند عرضه می‌کنند، قیمت‌هایی که منطقی نیستند.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: این وضعیت در حالی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت باید بر عملکرد واردکنندگان خودرو نظارت کرده و این شرکتها را به حال خود رها نکند زیرا اگرچه مصرف‌کنندگان خودروهای وارداتی از وضعیت مالی مناسبی برخوردارند اما به هر حال حقوق آنها نباید تضییع شود.

وی افزود: نمایندگی‌های رسمی خودروسازان خارجی نباید افزایش قیمت داشته باشند بلکه با توجه به تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی باید شاهد کاهش قیمت‌ها در این بازار باشیم.

آزادی با بیان اینکه افزایش قیمت خودروهای وارداتی بیشتر منشاء روانی دارد تا واقعیتصریح کرد: امیدواریم وزارت صنعت، معدن و تجارت با نظارت بر عملکرد واردکنندگان خودرو این شرکتها را ملزم به عرضه محصولات متناسب با قیمت دلار ۴۲۰۰ تومانی کند. در این صورت شاهد کاهش قیمت‌ها در این بازار خواهیم بود.