منو

08
چهارشنبه, آوریل
امروز:
چهارشنبه - ۲۰ فروردین - ۱۳۹۹
|
Apr 08 2020

کرونا، کارخانه‌های فورد و فولکس‌واگن را هم به تعطیلی کشاند

صنعت و خودرو

شرکت‌های خودروسازی فولکس واگن و فورد تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا قصد دارند به طور موقت فعالیت کارخانه‌های خود در اروپا را متوقف کنند.

به گزارش ثروت نیوز به نقل از ایسنا، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا بسیاری از شرکت ها و کارخانه های فعال در حوزه های مختلف نظیر خودروسازی و تکنولوژی، فعالیت و خطوط تولید خود را به منظور قطع زنجیره انتقال و انتشار ویروس خطرناک و مرگبار کرونا متوقف اعلام کرده اند.

حالا براساس گزارش وبسایت euractiv، شرکت های خودروسازی فولکس واگن و فورد نیز با انتشار بیانیه‌ای از توقف موقت خطوط تولید کارخانه های خود در اروپا خبر داده اند.

به نظر می رسد که این تصمیم خودروسازان مبنی بر توقف فعالیت خطوط تولید کارخانه های اروپایی خود، تحت تاثیر ابتلای کارکنان کارخانه‌های مذکور اتخاذ شده است.

اولیور گرونبرگ، یکی از اعضای هیئت مدیره کارخانه فولکس واگن در اسلواکی در این خصوص خاطرنشان کرده است: ما امیدوار بودیم که شرایط مربوط به انتشار ویروس کرونا در اواخر هفته جاری رو به بهبود برود که متاسفانه این چنین نشد و حالا مجبور شدیم خطوط تولید کارخانه خود را به طور موقت تا اطلاع ثانوی متوقف و تعطیل اعلام کنیم.

اسلواکی که تاکنون ۶۱ مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت و گزارش کرده است، روز گذشته به علت شیوع گسترده این ویروس، اعلام وضعیت اضطراری کرد.

از طرف دیگر شرکت آمریکایی فورد نیز از تعطیلی کارخانه خود در منطقه والنسیای اسپانیا خبر داده است.

طبق بیانیه منتشر شده از سوی این خودروساز آمریکایی، ۳ مورد ابتدا به ویروس کرونا یا بیماری کوبید ۱۹ در کارخانه فورد در والنسیا ثبت و گزارش شده است.

کارخانه فورد در والنسیای اسپانیا بزرگترین کارخانه این خودروساز آمریکایی در خارج از ایالات متحده به شمار می رود که با در اختیار داشتن بالغ بر ۷ هزار کارگر، در سال بیش از ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید می‌کند.