منو

18
یکشنبه, آوریل
امروز:
یکشنبه - ۲۹ فروردین - ۱۴۰۰
|
Apr 18 2021

آمریکای دروغگویان! 05-08-99

یادداشت مدیر مسئول

اكبر نعمت الهي

در آمریکا سریالی درباره ماموران امنیت ملی این کشور پخش می شود که برای ایجاد تهدیدات فرضی در ذهن مخاطبان ساخته می شود. بسیاری از سریالهای تلویزیونی شرکتهای من در آوردی صدا و سیمای خودمان هم از این سریال کپی شده و در هفته های مناسبتی پخش می شوند.

در یکی از قسمتهای سریال ماموری از پشت میز بلند می شود و چند ثانیه ای دوربین روی پرچم کوچک اسرائیل بر روی میز مامور می ماند. مامور امنیتی به پرچم کشوری دیگر متعهد است! این در حالی است که مردم آمریکا به یقین نمی خواهند کشورشان توسط دو حزب اصلی گروگان سیاستهای اسرائیل باشد.

در ماههای آخر دولت اوباما یک شبکه جاسوسی اسرائیل علیه آمریکا که از وزارتخانه های آمریکا جاسوسی و شنود می کرد کشف شد. اسرائیل برای مقامهای بلندپایه آمریکا هم شبکه شنود راه انداخته بود! کشف این شبکه و مسائلی دیگر باعث شد رابطه دولت اوباما با اسرائیل به بدترین سابقه روابط آمریکا و اسرائیل تبدیل شود. چیزی که با برجام به اوج خود رسید.

در جریان مناظره انتخاباتی سوم جمهوریخواهان و دموکراتها بارها بایدن و ترامپ یکدیگر را متهم به دروغگویی کردند. چرا باید دیگران صداقت روسای جمهوری آمریکا را بپذیرند وقتی خودشان هم بر این صداقت باور ندارند و سندی هم درباره ادعاهایشان ارائه نمی کنند؟

اسرائیل اعلام کرده است که بعد از تفاهم برقراری روابط با امارات با فروش هواپیماهای اف 35 آمریکایی به این شیخ نشین موافقت کرده و به این ترتیب این معامله کلید خورده است. پیش از این سودان را دوپاره کرده بودند. بخش فقیرنشین و بخش جنوبی که پر از نفت است و حالا سودان جنوبی با اسرائیل تفاهمنامه امضا می کند و برای این کار بیش از سیصدمیلیون دلار هم به آمریکا می پردازد تا بلکه نام سودان از فهرست کشورهای تروریستی خارج شود...

ترامپ عملا آمریکا را به زیرمجموعه اسرائیل تبدیل کرده است. بدترین رابطه دموکراتها با اسرائیل و بهترین رابطه جمهوریخواهان با اسرائیل در فاصله چهار سال!

اسرائیلی ها مردم آمریکا را گروگان سیاستها و دروغ پراکنی رئیس جمهوری ترامپ کرده اند. نتانیاهو چنان فاسد است که تنها به زور و ضرب نظامیان موفق شده است معترضان را از دور مقر نخست وزیر براند.

در این گیر و دار می توان از طریق رفتارهایی متمدنانه و دیپلماتیک روابطی بهتر را با کشورهایی برقرار کرد که رفتاری منطقی تر در قبال ترامپ دارند و منتقد او حساب می شوند. یادمان نرود که ترامپ فکر می کند که فقط آمریکا و اسرائیل در جهان حق حیات دارند و دیگر کشورها ارزشی ندارند. اگر به اظهارات او درباره خروج از توافق پاریس درباره محیط زیست بنگریم می توانیم این حقیقت را دریابیم. او در مناظره سوم انتخاباتی گفت که آمریکا وضع محیط زیستی خوبی دارد و دلیلی ندارد برای محیط زیست جهانی نگران باشد!