منو

06
دوشنبه, جولای

لایحه عضویت ایران در فدراسیون فضانوردی به مجلس ارسال شد

سیاسی

 


حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری لایحه عضویت سازمان فضایی ایران در فدراسیون بین‎المللی فضانوردی را برای طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، این لایحه به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه ششم اسفند 96 هیات وزیران به تصویب رسید.
در مقدمه توجیهی این لایحه آمده است: به منظور گسترش حضور فعال و هدفمند جمهوری اسلامی ایران در سازمان ها و مجامع بین المللی و منطقه ای و بهره گیری از آن در جهت تامین منافع ملی و تحقق هرچه بیشتر همگرایی منطقه ای و بین المللی در راستای اصول و اهداف راهبردی سیاست خارجی کشور و لزوم توسعه و بکارگیری امکانات و ظرفیت های بالقوه در راستای اهداف اقتصادی و اجتماعی کشور و با توجه به اهمیت و لزوم توسعه و کاربرد فعالیت های فضایی برای مقاصد صلح آمیز، ارائه اطلاعات، غلبه بر چالش های پیش رو، دسترسی به شبکه جهانی و به رسمیت شناختن دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران این لایحه برای طی تشریفات قانونی تقدیم می شود.
در ماده واحده این لایحه به سازمان فضایی ایران اجازه داده شده است در فدراسیون بین المللی فضانوردی به شرح اساسنامه پیوست عضو شود و نسبت به پرداخت حق عضویت مربوط، اقدام کند. تغییر دستگاه طرف عضویت برعهده دولت است.