منو

06
دوشنبه, جولای

ظریف خطاب به ترامپ: زمان آن رسیده از توهمات خود دست بردارید

سیاسی

وزیر امور خارجه در توییتی خطاب به رییس جمهور آمریکا نوشت: زمان‌ آن رسیده که از توهمات خود دست بردارید همه ایرانیان در دفاع از کشور و شرف خود ید واحده هستند.

«محمد جواد ظریف» امروز سه شنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: جمعیت عظیمی از ایرانیان به خیابان‌ها آمدند تا چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلابشان را گرامی دارند و به قهرمانان جان‌باخته خود ادای احترام کنند.

پیامی به ترامپ و اذنابش: زمان آن فرا رسیده که از توهمات خود دست بردارید. علی‌رغم همه چالش‌ها و اختلاف نظرها، همه ۸۲ میلیون ایرانی در دفاع از کشور و شرف خود ید واحد هستند. "

ظریف صبح امروز هم که در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافته بود در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اقدام تروریستی ترامپ در ترور سردار سلیمانی اقدامی منفور ارزیابی کرد

وزیر امور خارجه اظهارداشت: مردم مهمترین مبنای قدرت جمهوری اسلامی ایران هستند و با همین مردم است که هرکس به مردم تکیه کند هرکس امید و اعتماد بعد از خدا به مردم ایران باشد، می تواند موفق باشد. موفقیت ما در تکیه بر مردم است.

وی یادآورشد: مردم در مراسم بزرگداشت شهید قهرمان سپهبد سلیمانی نشان دادند که در واقع با کسی عهد بستند و برای آن فردی آمدند تو خیابان که آمریکایی آن را دشمن خود می‌دانست. آمریکایی ها باید از حضور یک درس بگیرند.

ظریف تصریح کرد: مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی یک رفراندوم عمومی بود که به آمریکایی‌ها اعلام کنند که کسی که تروریست است آمریکا است.