منو

18
جمعه, جون
9 مطالب جدید
امروز:
جمعه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۰
|
Jun 18 2021

اولیانوف: دیدار با هیات ایرانی خوب و سازنده بود

بین المللی

نماینده روسیه در مذاکرات وین دیدار دوجانبه امروز هیات‌های ایران و روسیه درباره برجام را سازنده و بسیار خوب توصیف کرد.

به گزارش ثروت نیوز به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود از برگزاری نشستی دوجانبه میان هیئت های ایران و روسیه درباره برجام خبر داد.

وی نوشت: دیداری بسیار خوب و سازنده بود. ما یادداشت هایمان را مقایسه کردیم و رویکردهای خود درخصوص برخی موضوعات مورد بررسی در رایزنی های وین درباره برجام را روشن ساختیم.

کاظم غریب آبادی نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین نیز پیش از این در حساب کاربری خود در توئیتر از برگزاری نشست دوجانبه ایران و روسیه پیش از نشست کمیسیون مشترک برجام که قرار است شامگاه امروز (چهارشنبه) برگزار شود، خبر داد و نوشت: دیدار دوجانبه دیگری میان ایران و روسیه در گرند هتل و پیش از برگزاری نشست کمیسیون مشترک انجام شد.

عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان که ریاست این جلسه را برعهده داشت با اشاره به نشست کمیسیون مشترک برجام گفت: احتمالا در جلسه مشترک درباره تاریخ برگشت هیات‌ها به مذاکرات تصمیم گیری می‌شود.

عراقچی اظهار داشت: همه هیات ها مصمم هستند و جدیت کاملا وجود دارد.

وی ادامه داد: اختلافات به نقطه‌ای رسیده که همه معتقد هستند قابل رفع است و این طور نیست که حل نشدنی باشد اما مواضع قطعی ما باید رعایت شود.

این دیپلمات ارشد ایران افزود: در جلسه کمیسیون مشترک جمع بندی می شود که دوباره چه زمانی مذاکرات را شروع کنیم احتمالا بعد از یک دوره مشورتی در پایتخت ها به وین برمی‌گردیم.