منو

22
چهارشنبه, مارس

اولین عروسک نمایشی سندرم داون جهان با نام " موچولو" رونمایی شد

فرهنگی و هنری
 
در مراسم همایش "فرصت کودکی" از پایگاه خبری"آزنیک" و اولین عروسک نمایشی سندرم داون جهان با نام "موچولو" در روز دوم مرداد ماه با حضور هنرمندان و فعالین حوزه مسئولیت های اجتماعی، در هتل المپیک رونمایی شد. همچنین در این مراسم از مرضیه برومند و رضا فیاضی هنرمندان حوزه کودک تقدیر و تشکرنیز به عمل آمد.
این پایگاه خبری به شماره ثبت 91669 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه اجتماعی، فرهنگی  فعالیت می کند.
 پایگاه خبری "آزنیک" به انتشار اخبار کودکان و نوجوانان می پردازد و نگاه ویژه ای به اخبار مسئولیت های اجتماعی در حوزه کودکان و نوجوانان دارد.
درمراسم رونمایی این پایگاه خبری عنوان شد؛ آزنیک قصد دارد با رسالت ارتقاء سطح آموزش خانواده ها، کودکان و نوجوان کشور و همچنین گسترش و ترویج فرهنگ قضاوت زدایی ازنگاه خانواده ها و کودکان با تلفیق علم نوین روانشناسی و تکنولوژی آموزشی با هنرهای نمایشی درعرصه رسانه های خبری فعالیت کند.
درادامه مراسم رونمایی از پایگاه خبری آزنیک، مدیران این پایگاه خبری اعلام کردند که "آزنیک" برآن است تا اخبارسازمان ها، نهادها و شرکت های فعال درزمینه مسئولیت اجتماعی را برای خانواده ها انتشار دهد .
در پایگاه خبری "آزنیک" بخش های متنوعی در قالب گفتگو با کارشناسان متخصص حوزه روانشناسی و تربیتی کودک، آموزش های متنوع در قالب نمایش، معرفی،تحلیل و نقد انمیشن های روزدنیا، بخش نمایشی عروسکی خاله آزی و موچولو، معرفی کتاب، بخش مستندهای مربوط به کودکان و نوجوانان و اخبار به چشم می خورد.
همچنین درمراسم همایش "فرصت کودکی" از اولین عروسک نمایشی سندرم داون جهان با نام "موچولو" رونمایی گردید.
در روند ساخت این عروسک از نظرات کارشناسی مددکاران کانون سندروم داون ایران و تجربیات ارزنده پوراندخت بنیادی مدیرعامل این کانون و همچنین راهنمایی های مرضیه برومند هنرمند مطرح عرصه نمایش عروسکی استفاده شده است. 
در ادامه این مراسم به پاس زحمات یک عمرتلاش صادقانه درزمینه هنرهای نمایشی کودکان و نوجوانان ازمرضیه برومند و رضا فیاضی تقدیروتشکرشد و به رسم یاد بود لوح تقدیر تقدیم این هنرمندان گردید. 
در همایش " فرصت کودکی " دکتر محمد حاتمی رئیس نظام روانشناسی ومشاوره ایران، دکتر نازنین حبیبی مدیر گروه تخصصی بخش کودک و نوجوان انجمن ازدواج و خانواده ایران، دکتر شیوا دولت آبادی رئیس هیئت مدیره انجمن روانشناسی ایران و رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان و پوراندخت بنیادی مدیر عامل کانون سندروم داون ایران برای مهمانان سخنرانی کردند.