منو

14
دوشنبه, جون
امروز:
سه شنبه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۰
|
Jun 15 2021

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم‌خانگی گفت: موافق ورود سرمایه‌گذاری خارجی به کشور مشروط به انتقال فناوری‌های نوین و برتر هستیم.

بورس تهران در مدت حدود ۹ ماه گذشته که شاهد تغییر روند و چیرگی وضعیت نزولی بود، عملا شاهد فعالیت و حمایت اصولی و سیستماتیکی در راستای بهبود وضعیت بازار نبوده است. در واقع وضعیت و بنیاد اصلی شرکت‌ها و بنگاه‌های فعال در بازار سهام، بسیار مناسب بوده و شایسته است که شرایط کلی بازار با روندی مثبت همراه شود. این درحالی است که شاهد عدم رخداد چنین موضوعی هستیم و شواهد گویای آن است که برنامه مدونی برای این امر نیز وجود ندارد

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با بیان اینکه ملاک تعیین دستمزد کارگران تنها تورم نیست تاکید کرد که حقوق دریافتی یک کارگر باید به گونه ای باشد که بتواند با آن یک ماه خود و خانواده اش را اداره کند. وی از کاندیداهای ریاست جمهوری خواست تا در اظهارات و برنامه های خود به مسایل مهم جامعه کارگری بپردازند و برای حل آن راهکار بدهند.

در حالی که مسئولان وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از پرداخت بخش اعظمی از تسهیلات کرونایی در نظر گرفته شده برای رانندگان برون شهری متاثر از شیوع این ویروس خبر دادند، رئیس اتحادیه سواری کرایه این خبر را رد کرد و گفت: اگر غیر از این است مسئولان و متولیان فهرست دریافت کنندگان تسهیلات کرونایی را منتشر کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: عرضه مسکن در بورس کالا می‌تواند زمینه رشد تولید، بهبود معاملات، شفافیت قیمت‌ها و کاهش دلالی‌ها را فراهم کند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از تمدید مهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان کشور با موافقت ستاد مبارزه با کرونا تا مهر ۱۴۰۰ خبر داد.

بر اساس آمارها تا پایان سال ۱۳۹۹ بیش از ۹۵۵ هزار نفر در واحدهایی که در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به بهره‌برداری رسیدند مشغول به کار بودند، نزدیک به ۵۰ درصد کل واحدها در صنایع فلزی و شیمیایی فعال هستند ۸۵۲۱ واحد نیز در شهرک‌ها غیرفعال است که ۵۶.۹ درصد آن‌ها به دلیل کمبود نقدینگی دچار این وضعیت شده‌اند.

رئیس اتحادیه صنایع بازیافت ایران از موافقت شورای رقابت با نهاد تنظیم گر مناسبات بازیافت خبر داد و گفت که درآمد سیاه وابسته به جریان پیمانکاران شهرداری و مافیای وابسته به پیمانکاران که جلوه آن در زباله گردی، سوء استفاده از کودکان کار، کارگران مهاجر و معتادان است، حدود ۲.۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، اما با اجرای این مصوبه انتظار می‌رود همه زیر پوشش قانون برگردند و اپلیکیشن هایی که می‌توانند ضایعات ارزشمند را از مردم بخرند فعال شود.

خبرهای منتشر شده در روزهای اخیر حاکی از افزایش قیمت تخم مرغ است. افزایش قیمتی که رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران علت آن را صادرات و بالارفتن تقاضای مصرف می داند.