منو

18
سه شنبه, ژانویه

طی ۹ ماهه امسال محقق شد: حفظ ۲۳ درصد افزایش تولید معدنی‌ها/ افزایش ۲۳ درصدی تولید گندله شرکت‌های بزرگ

اقتصاد

طبق آمار ارائه شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه، بالغ بر ۲۸ میلیون تن گندله سنگ آهن توسط ۹ شرکت بزرگ تولیدکننده این ماده معدنی تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد رشد یافته است.

به گزارش ثروت نیوز به نقل از ایسنا، طبق آمار طی ۹ ماهه سال جاری، ۹ شرکت بزرگ تولیدکننده سنگ آهن ایران، ۲۸ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۲۵۶ تن گندله سنگ آهن تولید کرده‌اند که نسبت به ۲۳ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۴۲۲ تن تولیدی در مدت مشابه سال گذشته، ۲۳ درصد افزایش تولید را رقم زده‌اند.

از این میزان به ترتیب شرکت گل گهر ۹ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۵۱۰ تن، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه چهار میلیون و ۴۳۴ هزار و ۴۸۰ تن، صنایع معدنی فولاد سنگان سه میلیون و ۲۶۸ هزار و ۶۳۱ تن، چادرملو دو میلیون و ۷۶۴ هزار و ۶۳ تن، گهر زمین دو میلیون و ۶۴۴ هزار و ۸۹۵ تن، اپال پارسیان سنگان دو میلیون و ۵۳۸ هزار و ۹۰۲ تن، مرکزی دو میلیون و ۳۹۵ هزار و ۸۹۵ تن، صنعتی معدنی توسعه فراگیر سناباد ۹۳۹ هزار و ۳۰۲ تن و صبانور ۳۱۶ هزار و ۵۷۷ تن تولید گندله سنگ آهن داشته‌اند.

از سوی دیگر شرکت‌های بزرگ معدنی مذکور طی ۹ ماهه امسال در مجموع ۱۳ میلیون و ۹۶۷ هزار و ۶۷ تن گندله به شرکت‌های دیگر ارسال کرده که نسبت به محصولی ارسال در مدت مشابه سال گذشته با میزان ارسال ۱۲ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۷۹۰ تن افزایش ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

طبق آمار، این شرکت‌ها در یک ماهه آذر۱۴۰۰، سه میلیون و ۲۶ هزار و ۴۶۴ تن گندله، تولید و یک میلیون و ۸۵۱ هزار و ۶۷۵ تن محصول، ارسال کرده‌اند. این میزان تولید و ارسال گندله نسبت به ۹ ماهه ۱۳۹۹، به ترتیب ۱۷ درصد (تولید) و ۱۴ درصد (ارسال) بیشتر شده است.

در آذرماه ۱۳۹۹، تولیدکنندگان بزرگ معدنی دو میلیون و ۵۹۷ هزار و ۵۰۵ تن تولید گندله و یک میلیون و ۶۲۷ هزار و ۱۲۶ تن ارسال گندله را در آمار خود ثبت کرده‌اند.