منو

25
یکشنبه, جولای
امروز:
یکشنبه - ۳ مرداد - ۱۴۰۰
|
Jul 25 2021

دولت انگلیس قصد دارد صورت آزمایشی تعرفه های برق ارزان‌تر را به صورت اتوماتیک برای مصرف کنندگان انتخاب کند تا آنها را از صورتحسابهای سرسام آور نجات دهد.

منابع آگاه خبر دادند اعضای کلیدی گروه اوپک پلاس برای افزایش تدریجی تولید نفت تا دسامبر و تمدید مدت اجرای پیمان محدودیت عرضه تا پایان سال ۲۰۲۲ به توافق اولیه رسیده اند.

وزیر نیرو با ابراز نگرانی از احتمال خشکسالی در پاییز پیش رو گفت: همه دغدغه این است که چنانچه پیش‌بینی سازمان هواشناسی درست باشد و با خشکسالی دیگری و تأخیر در بارش مواجه باشیم، در تأمین آب شرب و کشت پاییزه برای کشاورزان با مضیقه مواجه نشویم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه تزریق نفت در مسیر طرح راهبردی انتقال نفت گوره - جاسک انجام شده و نفت در آخرین مراحل رسیدن به جاسک است، گفت: این طرح عظیم در روزهای آینده با حضور رئیس‌جمهوری به ‌بهره‌برداری رسمی می‌رسد.

قیمت نفت در معاملات روز جمعه به سطح بالاتری صعود کرد و با پشت سر گذاشتن هفته پرتلاطمی که از ریزش قیمتها در روز دوشنبه آغاز شده بود، رشد هفتگی به ثبت رساند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: عملیات بارگیری و صادرات نخستین محموله نفت ایران از جاسک و دریای عمان، ۳۱ تیرماه با دستور رئیس‌جمهوری انجام می‌شود.

اوپک همچنان رشد قوی تقاضا برای نفت در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ را پیش بینی می کند که به این گروه و متحدانش دلیل کافی برای افزایش عرضه می دهد.

تنها در سه ماه ابتدایی امسال ۵۴۳۹ رشته انشعاب غیرمجاز آب در سطح استان تهران شناسایی شده که ۲۵۸۳ رشته انشعاب پس از اخذ جریمه و طی مراحل قانونی خرید انشعاب به مجاز تبدیل شده‌اند و ۱۲۹۰ رشته انشعاب به صورت کامل قطع و متخلفان جریمه شدند.

آژانس بین المللی انرژی (IEA) در گزارشی اعلام کرد تقاضای جهانی برای برق سریعتر از ظرفیت تجدیدپذیرها رشد می کند و تولید برق بیشتر با استفاده از سوختهای فسیلی را ایجاب خواهد کرد.