منو

09
جمعه, دسامبر

آمار دفتر اطلاعات و داده‌های آب کشور نشان می‌دهد، با سپری شدن ۱۷۱ روز از سال آبی تا ۲۱ اسفندماه (سال آبی ۱۴۰۱-۱۴۰۰) مجموع حجم ذخایر آب در مخازن سدهای کشور، نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته ۱۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وزیر نیرو گفت: اخذ مجوز برای احداث هفت‌هزار مگاوات نیروگاه خورشیدی و سه‌هزار مگاوات نیروگاه بادی در دستور کار شورای اقتصاد قرار دارد که این شورای در گام نخست مجوز چهار هزارمگاوات نیروگاه خورشیدی را برای ۲ سال آینده مصوب کرد.

وزیر نیرو با اعلام اینکه تغییر تعرفه‌های آب در جلسه اخیر هیات دولت مصوب شده است، گفت: تعرفه‌های جدید از سال آینده اجرایی خواهند شد.

وزیر نفت با انتشار مطلبی در حساب کاربری خود در توئیتر از امضای بیش از ۴۵ قرارداد و تفاهم‌نامه به ارزش ۱۵.۶ میلیارد دلار در ۶ ماه نخست دولت سیزدهم خبر داده است.

قیمت نفت در پی حمایت امارات متحده عربی و عراق از افزایش تولید که بخشی از عرضه مختل شده روسیه را جبران می کند، حداکثر ۱۷ درصد کاهش پیدا کرد.

اوجی درباره استفاده از منابع بانکی برای میادین مشترک نیز گفت: طی 6 ماه گذشته 4.5 میلیارد دلار قرارداد در توسعه میادین نفتی و گازی مشترک و مستقل به امضا رسید که با استفاده از منابع داخلی و خارجی کنسرسیوم‌ها و بانک‌ها بوده است.

وزیر نفت با تأکید بر اینکه گشایش‌های بین‌المللی نباید مانعی برای استفاده از ظرفیت داخلی باشد، گفت: در سال ۱۴۰۰، وصول درآمدهای نفت و میعانات، فرآورده‌های نفتی، محصولات پتروشیمی و خالص گاز صادراتی ۲.۵ برابر شده و در موضوع گاز این رقم به ۳.۵ تا ۴ برابر رسیده است.

تفاهم‌نامه تأمین منابع مالی احداث خط لوله مهرآران - فسا - شیراز (پارس)، با حضور وزیران نفت و اقتصاد بین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و بانک تجارت امضا شد.