منو

09
جمعه, دسامبر

مهرناز خوشبخت* به گزارش تجارت معدن و فولاد : اولین دوره همایش و نمایشگاه معدنکاری دیجیتال در راستای به کارگیری تکنولوژی‌های نوین صنعت معدنکاری،معرفی شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های پیشرو در این زمینه و آموزش مفاهیم و مقدمات معدنکاری دیجیتال با حضور مدیران عامل و فعالان حوزه معدن و صنایع معدنی،به همت گروه رسانه ای دنیای اقتصاد در هتل المپیک تهران برگزار گردید.

تورج زارع مدیرعامل شرکت آلومینیای ایران در حاشیه نشست معدن‌کاری دیجیتال در خصوص تاثیرات تحریم‌ها گفت: تحریم‌ها در حوزه فعالیت شرکت ما اثرگذار بوده است چرا که بخش بزرگی از مواد اولیه این صنعت بایستی وارد شود. مواد مختلفی در صنعت آلومینیوم مصرف می‌شود که با توجه به وارداتی بودن این صنعت را تحت تاثیر قرار داده‌اند. با این وجود در اثر تلاش و مدیریتی که در وزارت صمت، ایمیدرو و خود شرکت‌ اتفاق افتاد تا کنون مشکلی نداشته ایم.
وی افزود: در این دوره با وجود شرایطی که در دنیا و کشور حکم‌فرماست و بازار خوبی که زنجیره آلومینیوم در دنیا و کشور دارد، این صنعت به خوبی توانسته خود را حفظ کند. حتی قدم‌های مثبتی در این حوزه برداشته شده است. ما در این سال‌ها توانسته‌ایم ظرفیت تولید را حداقل به دو برابر افزایش دهیم.
زارع فعالیت‌های شرکت متبوعش در زمینه تولید دانش‌بنیان را این‌گونه توضیح داد: در زمینه تولید دانش‌بنیان که شعار سال است فعالیت‌هایی داشته‌ایم. تولید از اهم فعالیت‌های ما بود. ما تازه وارد حیطه تولید فلز آلومینیوم شده‌ایم و این محصول در شرکت ما جدید به حساب می‌آید. سعی کرده‌ایم در همه حیطه‌های فعالیت شرکتمان از دستاوردهای تولید دانش‌بنیان استفاده کنیم. امسال هم محصولی به نام هیدرات ویژه را وارد مدار تولید می‌کنیم که این مهم یک فعالیت کاملا دانش‌بنیان است.

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران در رابطه با نقش شرکت‌های دانش بنیان در بخش معادن بیان داشت: ما سعی کرده‌ایم در حوزه تامین قطعات، تجهیزاتمان را بومی‌سازی کنیم بنابراین شرکت‌های دانش بنیان با ما همکاری می‌کنند و تامین قطعات مورد نیاز شرکت ما را انجام می‌دهد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در پیامی خطاب به خبرنگاران روز خبرنگار را گرامی داشت .  متن پیام عطاالله معروفخانی به شرح زیر است:  جان نباشد جز خبر در آزمون هر که را افزون خبر جانش فزون  روز خبرنگار یادآور تلاش بی‌وقفه انسان‌هایی است که حتی در راه رساندن رسالت خود یعنی آگاهی‌بخشی به جامعه از جان مایه می‌گذارند.  حقیقت هدف بالایی است که یک خبرنگار آن را دنبال می‌کند و رساندن پیام حقیقی به جامعه وظیفه خطیر هر خبرنگار است. یک خبرنگار همواره اتفاقات را رصد می‌کند و زیر نظر دارد؛ اخبار را به صورت روزانه منتشر می‌کند و دنیا را به جامعه نشان می‌دهد.  خبرنگاران سربازان اصلی جهاد تبیین می باشند و‌ ضمن افزایش عمق آگاهی و دانش جامعه، می‌تواند نشاط را به جامعه تزریق کند. اینجانب فرا رسیدن روز خبرنگار را که امسال مقارن با ایام محرم و عاشورای حسینی می باشد، گرامی می‌دارم و امیدوارم تلاشگران عرصه خبر بتوانند در فضای مجازی و‌جنگ رسانه ای حسینی وارانه در انجام رسالت خود بکوشند و زبان گویا و چشمان بیدار جامعه باشند.  عطاالله معروفخانی  مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان

شرکت فولاد هرمزگان نخستین قرارداد خرید پساب شهر بندرعباس را در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی، حل مشکل دیرینه شهر فاضلاب شهری و کمک به محیط زیست استان هرمزگان با شرکت تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس امضا کرد.روز جمعه چهارم شهریور ماه، با حضور علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، مهدی دوستی استاندار هرمزگان، عطاالله معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، احمد آقازاده مدیرعامل شرکت ستاره سیمین هرمز، شهروز شجاعی مدیرعامل شرکت تامین و توسعه خلیج فارس و جمعی دیگر از مسئولان استان هرمزگان، فاز سوم طرح انتقال پساب بندرعباس به صنایع غرب شهر آغاز و قراردادهای خرید پساب نیز از سوی دو شرکت فولاد هرمزگان و ستاره سیمین هرمز با شرکت تامین و توسعه خلیج فارس امضا شد.شرکت فولاد هرمزگان در راستای مسئولیت‌های اجتماعی و نیز تامین آب پایدار صنایع نخستین شرکتی بود که در طرح عظیم انتقال پساب بندرعباس به صنایع غرب استان پیشگام شد و سهامدار عمده این طرح است و به همراه تعدادی دیگر از شرکت‌های حاضر در منطقه ویژه این طرح را اجرایی کرده است. قرار است این طرح در هشت فاز اجرا شود. از ابتدای اجرای طرح انتقال پساب بندرعباس تاکنون دو فاز اجرا شده و فاز سوم نیز وارد مرحله اجرایی شده است. در همین زمینه، شرکت‌های فولاد هرمزگان و شرکت ستاره سیمین هرمز که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه فولاد هرمزگان است، هر کدام ۱۲۵ میلیون متر مکعب پساب را خریداری کردند که می‌تواند نقش بسزایی در کیفیت‌بخشی به محیط زیست دریایی بندرعباس و به سرانجام رسیدن این پروژه داشته باشد.
 
همچنین قرارداد خرید پساب شهر بندرعباس میان شرکت ستاره سیمین هرمز به عنوان یکی دیگر از شرکت‌های زیرمجموعه فولاد هرمزگان و شرکت تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس امضا شد. با اجرای این قرارداد، بخشی از آب مورد نیاز پروژه‌های در دست اقدام شرکت ستاره سیمین هرمز تامین می‌شود. طبق قرارداد، مقرر شده است 137 لیتر بر ثانیه آب تصفیه شده فاضلاب شهر بندرعباس به این شرکت اختصاص یابد. مدت زمان این قرارداد 29 سال خواهد بود.معروفخانی در پایان مراسم امضای قرارداد شرکت فولاد هرمزگان با شرکت تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس با اشاره به حمایت‌های مسئولان استانی به ویژه استاندار بندرعباس، این طرح را در راستای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت فولاد هرمزگان عنوان کرد و افزود: فولاد هرمزگان سهامدار عمده طرح و پیگیر اجرای آن بوده است. امروز پس از دهه‌ها گام مهمی در راستای حل مشکل تاریخی زیست‌محیطی شهر بندرعباس برداشتیم و شاهد امضای قرارداد خرید پساب تصفیه شده این شهر هستیم و انشالله این معضل با اجرای این قرارداد حل خواهد شد.

در پنجمین همایش ملی ترویج اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیری اجتماعی که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد از عطاالله معروفخانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به عنوان چهره شاخص، با اهدای لوح سپاس، تقدیر به عمل آمد.به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، پنجمین همایش ملی ترویج اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیری اجتماعی با حضور دکتر یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، دکتر محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران و جمعی از مسئولان کشوری و لشگری در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد و از برگزیدگان مسئولیت‌پذیری اجتماعی تقدیر به عمل آمد.در این همایش، دکتر نوری، وزیر آموزش و پرورش طی سخنانی بیان کرد: پرداختن به مقوله مسئولیت اجتماعی از سوی بنگاه‌های اقتصادی نباید تنها از دیدگاه رقابتی در بازار و برای کسب گواهینامه‌های داخلی و بین‌المللی صورت گیرد؛ بلکه باید به این مقوله از دیدگاه یک وظیفه ملی پرداخته شود.همچنین دکتر مقیمی رئیس دانشگاه تهران نیز طی سخنانی در خصوص مسئولیت‌پذیری اجتماعی اظهار کرد: در توسعه پایدار باید شاهد رشد و توسعه به مولفه مالی و اقتصادی، اجتماعی و محیطی باشیم و در این رابطه باید فرایندی سه‌جانبه برای تحقق هدف پیشرفت نهایی جانبه تعریف شود.وی افزود: هر چه بتوانیم جایگاه مسئولیت‌پذیری اجتماعی سازمان‌ها را ارتقا دهیم، قادر خواهیم بود خلاءهای گذشته را در زمینه توسعه پایدار جبران کنیم و نقشی را که باید در هم‌افزایی ایجاد سرمایه‌های اجتماعی برای کمک به سرمایه‌های مالی و اقتصادی و محیطی داشته باشند، بیشتر کنیم.در انتهای این همایش، از تعدادی از سازمان‌ها و افراد فعال در عمل به مسئولیت‌پذیری اجتماعی تقدیر شد که از دکتر عطاالله معروفخانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به عنوان فرد کارآمد در عمل به مسئولیت‌پذیری اجتماعی با اهدای لوح سپاس، از سوی رئیس دانشگاه تهران تقدیر به عمل آمد.
در متن این تقدیرنامه از سوی دکتر مقیمی آمده است:جناب آقای دکتر عطاالله معروفخانی با سلام و احترامبی‌گمان رشد و توسعه هر جامعه و کشور به عملکرد مطلوب و کارآمد سازمان‌ها و نهادهای آن بستگی دارد و مسئولیت‌پذیری همه افراد شاغل در این نهادها از ضروریات صیانت از تعالی سازمانی به عنوان یک راهبرد موثر تلقی می‌شود. فرهنگ‌سازی و معرفی نمونه‌های شاخص مسئولیت‌پذیری اجتماعی به جامعه و تکریم که اصول معنوی و اخلاقی و ارزش‌های زیربنایی را رعایت می‌نمایند، لازمه موفقیت سازمان بوده و  در تبیین و ترویج مسئولیت‌پذیری در بین افراد نقش تعیین‌کننده دارد.اینکه جنابعالی تمام مساعی خود را برای انجام وظایف محوله به کار برده و مسئولیت‌پذیری اجتماعی را علاوه بر تلاش مجدانه تعهد، تخصص و مهارت را سرلوحه عملکرد خود قرار داده‌اید و در جهت اهداف عالیه دانشگاه تهران برای دستیابی به شعار 《جهاد علمی برای تحقق دانشگاه کارآفرین با رویکرد مسئولیت‌پذیری اجتماعی》از هر تلاش و کوششی دریغ نکرده‌اید، به عنوان 《چهره شاخص پنجمین همایش ملی ترویج اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیری اجتماعی دانشگاه تهران》معرفی و این لوح تقدیر به پاس زحمات و مساعی ارزنده جنابعالی تقدیم می‌گردد.کسب این موفقیت را صمیمانه به شما تبریک گفته، امید است در پرتو عنایات خداوند منان در کلیه شئون زندگی موفق و موید باشید.

عصر روز چهارشنبه 19 مرداد ماه، معاون امور آمایش سرزمین سازمان برنامه و بودجه کشور، سرپرست سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان، رئیس اداره امور طرح‌ها و برنامه‌ریزی سازمان صمت استان هرمزگان و تعدادی از مسئولان سازمان صمت استان ضمن بازدید از شرکت فولاد هرمزگان، در جریان فعالیت‌های این شرکت و دستاوردها و مشکلات آن قرار گرفتند.به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، ابراهیم شاکری زاده، سرپرست سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان، علیرضا رحمت‌نیا، معاون امور آمایش سرزمین سازمان برنامه و بودجه کشور، زینب رضایی، رئیس اداره امور طرح‌ها و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان به همراه جمعی از مسئولان سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان صمت استان از شرکت فولاد هرمزگان بازدید کردند و در جریان فعالیت‌های این شرکت، چالش‌ها و مشکلات و طرح‌های توسعه‌ای آن قرار گرفتند.در این بازدید علیرضا کاظمی، معاون تکنولوژی و توسعه شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به ظرفیت یک میلیون و 500 هزار تنی تولید تختال در این شرکت، کمبود برق را یکی از مهم‌ترین چالش‌های صنعت فولاد کشور عنوان کرد و در ادامه در خصوص وضعیت فولاد هرمزگان به ویژه طرح‌های توسعه‌ای گفت: در صورتی که طرح توسعه نورد گرم فولاد هرمزگان اجرایی شود، علاوه بر اینکه شاهد ایجاد ارزش افزوده بالاتر نسبت به محصول میانی خواهیم بود، اشتغال فراوانی هم متناسب با ظرفیت ایجاد شده به وجود خواهد آمد. بر این اساس در سال گذشته کلنگ طرح‌های توسعه‌ای متناسب با افزایش ظرفیت را زمین زدیم که برخی از آن‌ها به پیمانکار تحویل داده شده‌اند و برخی دیگر در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارند.در ادامه بازدیدکنندگان نقطه نظرات خود را در رابطه با مسائل مطرح شده، ارائه و برخی راهکارهای اجرایی را برای تسهیل مشکلات موجود و تسریع روند طرح‌های توسعه‌ای فولاد هرمزگان بیان کردند.

شرکت فولاد هرمزگان موفق شد  نشان درجه ۲ ایمن‌یار جنوب شرق کشور را  و  عنوان واحد برگزیده و نشان درجه ۱ ایمنی جنوب شرق را به خود اختصاص دهد.به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، کمیته اعطای نشان ایمنی در منطقه جنوب شرق کشور، فولاد هرمزگان را به عنوان واحد برگزیده ایمنی انتخاب و نشان درجه ۱ ایمنی را به دکتر عطاالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان اعطا کرد.در متن این تقدیرنامه که از سوی مدیرکل تعاونی سه استان کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان تنظیم شده آمده است:

جناب آقای دکتر عطاالله معروفخانی
مدیرعامل محترم شرکت فولاد هرمزگان
انتخاب آن شرکت ازسوی کمیته اعطای نشان ایمنی در منطقه جنوب شرق کشور به عنوان واحد برگزیده ایمنی و کسب نشان درجه ۱ ایمنی در سال ۱۴۰۰ را تبریک عرض نموده و بدینوسیله از حسن تدبیر و تلاش کارکنان آن شرکت در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایمنی تشکر و قدردانی می‌گردد. امید است با تلاش و کوشش همه جانبه و در رهبری و تعهد آن مدیریت نسبت به بهبود مستمر و حفظ شاخص‌های این نشان موفق باشید.
از درگاه خداوند تبارک و تعالی توفیق روز افزون آن مجموعه را خوستاریم.همچنین علی اکبر محمود صالحی، مدیر HSE شرکت فولاد هرمزگان به عنوان ایمن‌یار برگزیده ایمنی در جنوب شرق کشور برگزیده و موفق شد نشان درجه ۲ ایمنی سال ۱۴۰۰ را کسب کند.

تیم فوتبال ۶ نفره فولاد هرمزگان در مسابقات بین المللی شرکت‌های کارگری با شکست همه رقیبان، قاطعانه قهرمان جهان شد و محسن پری‌زاده از این تیم نیز عنوان ستاره مسابقات را از آن خود کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، مسابقات فوتبال ۶ نفره شرکت‌های کارگری در مسکو با حضور ۳۲ تیم از سراسر دنیا به صورت حذفی برگزار شد. تیم فولاد هرمزگان با ترکیب بازیکنان و کادر فنی  آقایان عارف شبانه‌گرد، مهدی حمزه‌ئی ماشاری، محسن پری‌زاده، میلاد قنبری شهسواری، مهران پادار، سعید صادقی، سجاد حسن‌پور، حسین جعفرزاده، میثم راسته و محمدرضا باهنر   در این مسابقات حضور یافت.
این تیم بازی اول با تیم pockocmoc روسیه مواجه شد که ۱ بر صفر به برتری رسید. در بازی دوم نیز فولاد هرمزگان در مصاف با تیم دیگری از روسیه ۴ بر صفر پیروز شد. این تیم در بازی سوم خود بر تیم ونزوئلا با نتیحه ۴ بر صفر پیروز شد. فولاد هرمزگان در دور بعد در بازی با تیم ویتنام ۳ بر صفر به برتری رسید.
تیم فولاد هرمزگان در یک‌چهارم نهایی با تیم روسیه مسابقه داد که نتیجه بازی در وقت‌های قانونی صفر بر صفر مساوی شد اما فولاد هرمزگان در ضربات پنالتی با نتیجه ۳ بر ۲ تیم مقابل را شکست داد.
پیروزی‌های تیم فولاد هرمزگان ادامه داشت و این تیم در نیمه نهایی نیز با بهترین تیم روسیه
مسابقه داد که این تیم را با نتیجه ۳ بر ۱ شکست داد.
این تیم در یک فینال تمام ایرانی برابر تیم مس سرچشمه با نتیجه یک بر صفر به برتری و قهرمان جهان شد.
در خاتمه مسابقات، تندیس بهترین بازیکن جهان نیز از تیم فولاد هرمزگان به محسن پری‌زاده تعلق گرفت

دکتر عطاالله معروفخانی در پیامی کسب نایب قهرمانی تیم فوتسال فولاد هرمزگان را در مسابقات ایمیدرو تبریک گفت.در متن این پیام آمده است:
کسب مقام نایب قهرمانی تیم فوتسال فولاد هرمزگان در مسابقات ایمیدرو که استعداد و توانمندی ورزشکاران این شرکت را به نمایش گذاشت و موجب شادمانی کارکنان این مجموعه شد، تبریک عرض می‌کنم.بی‌شک کوشش‌های بی‌نظیر همه بازیکنان، مربیان و دست‌اندرکاران این تیم نوید روزهای بهتر را برای تیم پرانگیزه و با استعداد فولاد هرمزگان می‌دهد. اینجانب بار دیگر این عنوان ارزشمند را که مایه مباهات مجموعه فولاد هرمزگان شد، به کادر فنی و بازیکنان غیور  تبریک عرض می‌نمایم. امید است با تلاش مجدانه این تیم و سایر تیم‌های ورزشی فولاد هرمزگان در عرصه مسابقات ملی و بین‌المللی شاهد درخشش، حضور مقتدرانه و افتخارآفرینی بیشتر باشیم.
عطاالله معروفخانی
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان :
دکتر معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در پیامی ضمن غرورآفرین خواندن تیم‌های ورزشی فولاد هرمزگان قهرمانی تیم فوتبال ۶ نفره را به مردم استان و کارگران شرکت تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، در پیام تبریک عطاالله معروفخانی به مناسبت قهرمانی تیم فوتبال ۶ نفره فولاد هرمزگان در مسابقات جهانی شرکت‌های کارگری آمده است:
 افتخارآفرینی تیم‌های ورزشی فولاد هرمزگان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی مایه مباهات و غرور مردم شریف استان هرمزگان و کارکنان و کارگران زحمتکش فولاد هرمزگان است.
حمایت ‌ها از تیم‌های ورزشی فولاد هرمزگان به عنوان مسئولیت اجتماعی با تمام توان ادامه خواهد داشت تا تیم‌های این شرکت به عنوان نماینده استان هرمزگان در سطوح اول لیگ‌های ملی و مسابقات بین‌المللی حضور داشته باشند.
اینجانب قهرمانی قاطعانه تیم فوتبال ۶ نفره فولاد هرمزگان در مسابقات جهانی کارگری روسیه را محضر‌مقام‌معظم رهبری ، رئیس جمهور محترم و‌ مردمی کشور ، استاندار پرتلاش و جهادی استان هرمزگان ، نمایندگان محترم مردم شریف هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ، مردم شریف و نجیب استان هرمزگان ، بازیکنان و کادر فنی تیم ، کارکنان و کارگران زحمت کش فولاد هرمزگان و همه ذینفعان این شرکت تبریک عرض می‌ نمایم و امیدوارم بتوانیم از استعدادهای درخشان و پتانسیل‌های این استان در عرصه‌های ورزش به نحو احسن استفاده کنیم

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در پیامی فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی را به دوستداران حضرتش در جهان به ویژه کارکنان فولاد هرمزگان تسلیت گفت.
به گزارش روابط عمومی فولاد هرمزگان،در پیام عطاالله معروفخانی آمده است:
کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا
همه ساله با فرا رسیدن ماه محرم،ماه پیروزی خون بر شمشیر،ماه ریخته شدن خون پاک شهیدان کربلا،جوششی تازه در رگ‌های تاریخ ایجاد می‌شود و عاشقان و دلباختگان مکتب حسینی و حق‌طلبان عالم را بیش از پیش عاشق و تشنه محبت اهل بیت می‌کند.
عاشورا کامل‌ترین و جامع‌ترین صحنه مقابله کفر با ایمان و مبارزه حق علیه باطل است که اثرات این تقابل در همه ابعاد تاریخ و شئون زندگی شیعیان و آزادگان ریشه دوانیده است و عاشورا حماسه‌ای بسیار بزرگ بوده که درک واقعی آن از اندیشه‌های انسان مادی غیر ممکمن است.
اینجانب فرا رسیدن ایام عزاداری سالار شهیدان و تاسوعا و عاشورای حسینی را به عموم دوستداران و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت در جهان به ویژه کارکنان مجموعه فولاد هرمزگان تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم.امیدوارم به تاسی از مکتب حسینی،در راه اعتلای این مکتب قدم برداریم و همگی جزو رهروان آن حضرت و شیعیان راستین باشیم