منو

28
چهارشنبه, سپتامبر

رئیس‌جمهوری اوکراین در هجدهمین روز از حمله روسیه به کشورش، بار دیگر از ناتو خواست در اوکراین "وضعیت پرواز ممنوع" اعلام کند و هشدار داد که روسیه به اوکراین بسنده نخواهد کرد.

وزیر امور خارجه فرانسه اعلام کرد، ضروری است که در بحبوحه بحران کنونی در اوکراین، یک کانال ارتباطاتی آزاد با رئیس جمهوری روسیه حفظ شود.

رهبر جریان صدر عراق در دیدار با رهبران چارچوب هماهنگی شیعیان بار دیگر بر پایبندی خود به دولت اکثریت ملی تاکید کرد. در همین حال، وزیر خارجه عراق نیز از تشکیل دولت کشورش در یک بازه زمانی کوتاه خبر داد.

همچنان که آمریکا و متحدان اروپایی آن تلاش‌های خود را برای تقویت ارتش اوکراین در نبرد با ارتشی بسیار مجهزتر افزایش می‌دهند، حدود ۱۴ هواپیمای ترابری بزرگ مجموعه‌ای از موشک‌های ضدتانک جاولین، راکت‌اندازها، تفنگ و مهمات را به فرودگاهی در نزدیکی مرز اوکراین منتقل کردند.

وزیر امور خارجه ترکیه امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، در آستانه نشست سه‌جانبه روسیه-اوکراین-ترکیه در شهر آنتالیا، با همتای اوکراینی‌ و روسی‌اش دیدارهای دوجانبه جداگانه برگزار کرد.

ولودیمیر زلنسکی بار دیگر درخواست خود را از آمریکا و سایر کشورها جهت اعمال منطقه پرواز ممنوع بر فراز اوکراین و ارسال جنگنده برای مقابله با حملات هوایی روسیه مطرح کرد؛ وی همچنین به توانایی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای اقدام چنین کارهایی اشاره کرد.

وزیر امور خارجه کانادا اعلام کرد، این کشور عملیات نظامی روسیه در اوکراین را به دلیل اتهامات جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت، به دادگاه کیفری بین المللی ارجاع داده است.

زیر مجموعه ها