منو

22
چهارشنبه, مارس

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هیچ اپراتوری به بهانه افزایش دو درصدی حق‌السهم دولت از اپراتورها، بدون هماهنگی با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حق افزایش تعرفه را ندارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان اینکه «نقش فناوری فضایی و کاربردهای گسترده آن در زندگی روزمره، بر همگان واضح و مبرهن است» تأکید کرد که «توسعه علوم و فناوری‌های فضایی نشان از توسعه، افتخار و اقتدار هر کشور دارد.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اطلاع‌رسانی زودهنگام و گاه ناقص یا متناقض درباره مفاد طرحی که در مرحله اولیه بررسی کارشناسی است، موجب بی‌اعتمادی افکار عمومی می‌شود، گفت: هیچگاه مخالف رسانه‌ای شدن طرح موسوم به «صیانت» نبوده‌ام اما به چگونگی آن انتقاد داشته و دارم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، از تمامی فعالان این حوزه خواست با تمام توان برای تحقق اقتصاد دیجیتال در کشور تلاش کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آغاز واگذاری طرح فیبرنوری از هفته آینده خبر داد و گفت: تا پایان دولت سیزدهم، امکان واگذاری ۲۰ میلیون پورت فیبرنوری برای استفاده مردم و کسب و کارها را فراهم می‌کنیم تا به واسطه آن اینترنت پرسرعت و با کیفیت در دسترس همه قرار بگیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه حرف مردم در این حوزه باید شنیده شود، گفت: فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باید به صورت لحظه‌ای پایش شود تا مسائل و مشکلات مردم سریعا پاسخ داده و حل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: زیرساخت شبکه ارتباطی کشور، شبکه ملی اطلاعات است. تکالیف کلانی از سوی مرکز ملی فضای مجازی در قالب سند معماری شبکه ملی اطلاعات اعلام شده که تحقق بیش از ۷۵ درصد آن به خانواده ارتباطات کشور بستگی دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه دولت سیزدهم به‌دنبال اعمال محدودیت و مسدود کردن اینترنت نیست، گفت: البته فضای مجازی تهدیداتی هم دارد که قانون‌گذار باید برای آن چارچوب تعیین کند و ما هم در چارچوبی که قانون‌گذار تعیین می‌کند، امور را دنبال می‌کنیم.

با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، «حسین میرزاپور» به سمت مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور راهبردی و بین‌الملل منصوب شد.

امروزه فضای مجازی و خدمات مبتنی بر ارتباطات و فناوری‌ اطلاعات تمامی عرصه‌های زندگی بشر، از اقتصاد، آموزش و امنیت گرفته تا فرهنگ و اجتماع را تحت تاثیر خود قرار داده است. زندگی انسان امروزی با این فناوری مهم گره خورده و هر روز ظرفیت‌های تازه‌ای را برای جامعه بشری به ارمغان می‌آورد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تشکیل کارگروه اقتصاد دیجیتال می‌توان گام بسیار بلندی به سمت رشد و توسعه اقتصادی در این حوزه در کشور و تحقق سهم ۱۰ درصدی اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی تا سال ۱۴۰۴ برداشت.