منو

03
سه شنبه, آگوست
امروز:
سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
|
Aug 03 2021

المیادین: بن علوی حامل پیام واشنگتن و لندن نبود

سیاسی

درحالی که برخی رسانه ها مدعی شده بودند وزیر خارجه عمان حامل پیام‌هایی از سوی آمریکا و انگلیس برای ایران است، منابع موثق در گفت وگو با المیادین اعلام کردند که این خبر صحت ندارد.

به گزارش ثروت نیوز به نقل از ایسنا، شبکه المیادین به نقل از منابع موثق اعلام کرد که خبر برخی رسانه ها مبنی بر اینکه یوسف بن علوی ، وزیر خارجه عمان حامل پیام هایی از سوی آمریکا و انگلیس برای ایران است، صحت ندارد.

این منابع افزودند: بن علوی همچنین حامل پیام جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ برای تهران نبود.

منابع این شبکه لبنانی همچنین اعلام کردند که یوسف بن علوی خودش آمادگی مسقط برای میانجی‌گری بین تهران و واشنگتن و لندن به منظور کاهش تنش را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، پیش از این برخی رسانه‌ها مدعی شده بودند که وزیر خارجه عمان حامل دو پیام از سوی آمریکا و انگلیس برای ایران است.

یوسف بن علوی دیروز( شنبه) وارد تهران شد و با مقامات عالی رتبه کشورمان از جمله محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و علی شمخانی، دبیرشورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

محمد جواد ظریف در رابطه با دیدارش با بن علوی در توئیتر خود نوشت: "از این که امروز در تهران میزبان دوست برجسته‌ام یوسف بن علوی بن عبدالله وزیر امور خارجه عمان هستم، بسیار خرسندم. درباره تاثیرات تروریسم اقتصادی ایالات متحده علیه ایران، روابط دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و امنیت در خلیج فارس، تنگه هرمز و خلیج عمان گفت‌وگو کردیم."