منو

15
دوشنبه, آگوست
14 مطالب جدید

با حضور مدیران الکتریک نیروگاه های کشور در نیروگاه شهید رجایی قزوین برگزار شد/ نشست تخصصی اعضای کمیته الکتریک شرکت تولید برق حرارتی

استان ها

هجدهمین نشست اعضای کمیته الکتریک شرکت تولید برق حرارتی، در نیروگاه شهید رجایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، درهجدهمین جلسه کمیته الکتریک شرکت تولید برق حرارتی که با حضور مدیران الکتریک نیروگاه ها و با هدف به اشتراک گزاری تجارب فنی و معرفی راه های پیشگیری از حوادث الکتریکی، در نیروگاه شهید رجایی برگزار شد، اعضای کمیته به تبادل نظر پرداختند.

در ابتدای جلسه، علی فرهور، مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی، پرداختن به موضوع حوادث فنی و شناسایی راه های پیشگیری از آن را مقدمه ای بر مدیریت صحیح منابع و ظرفیت ها دانست و ابراز امیدواری کرد، نتیجه برگزاری این جلسات، راه گشای برخی از مشکلات فنی در نیروگاه ها شود.

علی فرهور در ادامه تاکید داشت، اعضای این کمیته با ارائه نقطه نظرات کارشناسی و معرفی راه های مبتنی بر تجارب تخصصی خود، می توانند نقش مهمی در کاهش هزینه ها و بهبود بهره وری در نیروگاه ها داشته باشند.

در ادامه، مسعود نوری، رییس گروه الکتریک شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی، ضمن تشکر از میزبانی نیروگاه شهید رجایی در برگزاری این نشست، به بیان خلاصه ای از نتایج جلسه های پیشین پرداخت و بررسی حوادث الکتریکی در نیروگاه ها، ارائه راه کارهای مقابله با این حوادث، انتقال تجربه و ... را از اهداف این نشست دانست و بر برگزاری منظم این جلسات، تاکید نمود.

در بخش دیگر این نشست، فرزاد رحمتی، رییس گروه الکتریک بخار نیروگاه شهید رجایی و عضو کمیته الکتریک شرکت تولید برق حرارتی، به معرفی ساختار و فرآیند تولید برق نیروگاه پرداخت و فعالیت های تعمیراتی، پایش وضعیت تجهیزات الکتریکی و فرآیند انجام آن را تشریح کرد.

بررسی علت 2 حادثه الکتریکی در ژنراتورهای واحدهای بخاری سیکل ترکیبی نیروگاه شهید رجایی، موضوع دیگری بود که با هدف معرفی علل آن و راه های پیشگیری از این حوادث، از سوی حمید صفایی زاده، مدیر امور الکتریک سیکل ترکیبی نیروگاه، برای اعضای کارگروه تشریح شد.

در پایان، اعضای کمیته الکتریک شرکت تولید برق حرارتی، از اتاق های فرمان نیروگاه بخار و واحد شماره 5 گازی این نیروگاه که تحت تعمیرات اساسی و RI قرار دارد، بازدید نموده و با ساختار و عملکرد واحدهای نیروگاه شهید رجایی آشنا شدند.